Hubení štěnic je možné několika způsoby. Nicméně pouze odborný zásah profesionálními postřiky, dokáže zlikvidovat štěnice ve všech vývojových stádiích a dlouhodobě.

Postřik na štěnice

Profesionální postřik na štěnice je jediným způsobem jak se nadobro a dlouhodobě zbavit štěnic. Štěnice přežívají v různých vývojových stádiích různou dobu, běžně dostupné prostředky na jejich hubení jejich výskyt pouze zmírňují. Likvidace štěnic vyžaduje odborný zásah, jehož přesný průběh je nejprve konzultován s majitelem.

Hubení štěnic mrazem

Štěnice nesnáší nízké teploty. Pod 13°C se nejsou schopná vylíhnout vajíčka. Pod bodem mrazu hynou dospělý jedinci, nicméně až teplota pod -20°C zlikviduje i vajíčka štěnic. Této teploty ale nelze v obydlí dosáhnout ani při největších mrazech, protože obydlí nevymrzne na tuto teplotu dokonale všude (ve skříních, v posteli atd.)

Hubení štěnic teplem

Stejně tak štěnice nesnášení vysoké teploty. Dospělé jedince lze zahubit teplotami nad 47°C. Nicméně všechny stádia vývoje štěnice lze zahubit až teplotami nad 60°C. Je tedy možné zahubit štěnice ukryté v ložním prádle, či v textilu jeho vypráním alespoň na 60°C. I tak je ale nutná deratizace postřikem proti štěnicím, která zahubí všechny štěnice.

  Volejte: 770 100 705